Hlavní partner

 

Partneři

 

 

 

Home
Rozhovor s Jirkou Volenou Tisk Email

Řekni nám něco o sobě?

Ahoj, k závodům mě přivedly pár mých známých, kterým jsem občas pomáhal s opravou vozu a jednou dokonce jsem dělal pomocného mechanika při závodech v Mostě v roce 2009 a tam mě překecali, abych začal taky jezdit kopce. Před tím jsem jezdil amatérské závody od Subaru clubu + nějaké sprinty.

 

Závody jsem začal jezdit v rove 2009 na voze Subaru Impreza a první můj kopec byl Bílina. V roce 2009 jsem skončil ve své skupině pátý z celého roku.

Pak byla dlouhá pauza z důvodů poruchy auta a nedostatku peněz.

Zpět jsem se vrátil v roce 2016 z novým vozem Škoda Felicie Kit Car, kterou jsme s kamarády Karlem Pačesem a Petrem Urbanem připravili na závody do vrchu. Stavba nám trvala cca jeden rok a stále co zlepšovat.

V roce 2016 jsem byl ve své skupině první a celkově pátý ze všech skupin, což na první rok v novém autě byl výborný výsledek.

Jaká byla sezóna 2017?

Sezóna 2017 byla skvělá, protože už jsem měl zkušenosti z předešlé sezóny a člověk věděl co si může dovolit. Měli jsme zcela nový motor, který připravil a naladil Petr Urban, takže auto jelo tak jak má a konkurenci dávala zabrat. Výsledek byl takový, že jsem skončil první ve své třídě, celkově druhý ze všech skupin a v teamech druzí. Od roku 2017 je u nás v teamu Petr Bubeníček se svou Pumou, Karel Pačes se svou MR2 a můžu říct, že naše spolupráce nás posouvá ku předu. Vzájemně si pomáháme a radíme. Opět jsme byli všichni moc spokojený.

Která trať je tvá oblíbená?

Moje oblíbená trať je určitě Úterý, Bečov a Sosnová

Máš nějaké novinky do nové sezóny 2018

Novinky jsou v plánu, ale jelikož mě mezi svátky nějaký dobří lidé vykradli dílnu a musel jsem opět zainvestovat do vybavení atd., tak uvidím co stihnu.

Naštěstí auto po sezóně vydrželo, tak se bude dělat jen základní přípravy  a možná i nějaké vylepšení když bude čas.

Co by jsi zlepšil na Krušnohorském poháru?

Na Krušnohorském poháru bych vylepšil jen jedno, aby Vláďa byl na lidi přísnější a zároveň zůstal takový jaký je  :-)

Přál bych si, aby závodníci dodržovali pravidla, hlásili se do skupin tam kam patří a řadili se na start dle skupin.

Přece jenom to všichni děláme pro zábavu a nikoho nebaví stále někoho poučovat co má dělat. Pokud to někdo nebude akceptovat, tak bych ho vyloučil a může jít jezdit někam jinam. Je nás tam dost a když přestanou pár jedinců jezdit, tak bude klid. Samozřejmě mají možnost se chovat jako mi a bude klid.

Děkuji Jirka

 

PřihlášeníPartnerské kluby

Mediální partneři

 

Záchranné složkystatistika

Členové : 893
Obsah : 1545
Počet zobrazení článků : 2749446

Navigace

Nejčtenější

Statistika

Právě připojeni - hostů: 100 

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.