Hlavní partner

 

Partneři

 

 

 

Home Rozhovory Rozhovory Rozhovor s Jirkou Bobkem
Rozhovor s Jirkou Bobkem Tisk Email

Řekni nám něco o sobě.

Ahoj, už od malička mě zajímalo vše, co zavánělo benzínem. K motosportu jsem přičichl díky svému tátovi, který mě přivedl do zákulisí rallye, kde byl mechanikem posádky Najman & Dlouhý a párkrát si vyzkoušel i roli spolujezdce. Já sám jsem se dostal jako mechanik do týmu Marka Zítky na MR rallycrossu a ozvala se touha vyzkoušet si vše na vlastní kůži. Párkrát jsem se svezl v rodeocrossu, který následně vystřídal rallycross, kde jsem se na trati utkával třeba s Jirkou Hanilcem nebo Václavem Bínou. Také jsem zkusil volný pohár rallye Hořovice se spolujezdcem Honzou Měkutou, který je nyní  ,,ředitelem´´ týmu Bobkolety. Pak nastala finančně nucená pauza a po 12 letech jsem se ke kopcům dostal přes Martina Bendla, se kterým  jsme připravovali  jeho Citroen Saxo, a přes bratry Vosmekovi.  A co mě na závodění  vlastně baví? Asi ta svoboda, adrenalin a jízda na hraně - někdy i za ní.

 

 

Jaká byla sezona 2017?

Přesto, že jsem odjel pouze okruhové závody v Sosnové a Mostě – mimochodem všechny 4 závody jsem vyhrál J a pak jsem měl našlápnuto na podobný výsledek v Hodkovicích, kde byl závod zrušen, jsem se sezonou velmi spokojen. I když být první je hezké, někdy stačí zajet jízdu podle mých představ-  někdy i za hranou a překonat sám sebe, to jsem pak nejspokojenější.Chtěl bych poděkovat za podporu rodině,  mechanikům a známým.

Nejoblíbenější trať?

Asi každá, která je nejen rychlá, ale i technická. Možná Bečov… a pak Sosnová, která by byla pro mě ještě atraktivnější, kdyby se jela celá.

Novinky pro sezonu 2018?

V loňském roce jsem přesedlal ze Škody Felicia na VW Polo a myslím si, že jsme si velmi brzy a dobře ,,sedli´´, takže už doladíme jen nějaké maličkosti.  Ale uvidíme… třeba se vrátím ke Škodě JJ

Co bys vylepšil na Krušnohorském poháru?

Co bych změnil?  V Krušnohorském poháru se mi líbí Škoda cup, který je dobrý pro začínající jezdce a pak finanční dostupnost tohoto poháru. Pořádání těchto závodů je náročné a odpovědné, takže obdiv a poděkování všem. Přeci jen si ale myslím, že by bylo velmi rozumné startovat podle tříd a startovních čísel a důrazněji dbát na dodržování daných pravidel, jak už padlo v předchozích rozhovorech.

 

PřihlášeníPartnerské kluby

Mediální partneři

 

Záchranné složkystatistika

Členové : 893
Obsah : 1545
Počet zobrazení článků : 2749365

Navigace

Nejčtenější

Statistika

Právě připojeni - hostů: 41 

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.