Hlavní partner

 

Partneři

 

 

 

Home Rozhovory Rozhovory Rozhovor s Tomášem Lehmannem-druhé místo ve skupině E1 ob 2001ccm
Rozhovor s Tomášem Lehmannem-druhé místo ve skupině E1 ob 2001ccm Tisk Email

Ahoj Tomáši Představ se nám?

Ahoj, jmenuji se Tomáš Lehmann, je mi 36 let a pocházím, žiju a doufám že i zůstanu v Domažlicích.

Řekni nám co tě přivedlo k motorsportu?

Od sedmi do čtrnácti let jsem jezdil závodně  minikáry (slalomy). Po skončení činnosti minikárového klubu v Domažlicích jsem se s partou kamarádů zapojil do výstavby nově

budovaného rallycrossového areálu v Domažlicích. Od prvního závodu v roce 1998 jsem zde byl pořadatelem. Tamtéž jsem po vojenské základní službě v roce 2012 začal s "aktivním" závoděním za obrovské podpory rodiny. A od té doby se kolem motorsportu v různých odvětvích a na různých úrovních motám dodnes.


Jaké byli doposud tvé uspěchy?

Za největší úspěch považuji své první dvě sezony v rallycrossu, kde jsem první rok dokázal celkově vyhrát a druhý rok obhájit titul v nejsilnější divizi upravených dvoulitrů. V té době se ještě jezdilo mistrovství ČR v amatérském rallycrossu kde jsem dokázal vybojovat čtvrté místo v celkovém pořadí. No a z těch ne tak vzdálených úspěchů je to třeba letošní absolutní vítězství na Korábu ve Kdyni ;-)

Jak by jsi zhodnotil sezónu 2018?

Sezonu 2018 bych zhodnotil určitě velmi kladně. Ať už z pohledu výsledků našeho teamu, tak z pohledu najetých "ostrých" kilometrů. Krušnohorský pohár jsme na začátku sezony neměli nijak výrazně zapsaný v plánovaném kalendáři, ale po skvělém Korábu jak pořadatelsky, tak výsledkově jsme plány na druhou polovinu přehodnotili. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně to, že se oproti loňsku velmi výrazně zlepšilo řazení závodníků na startu a má to hlavu i patu. A co je úplně nejlepší - stíhá se harmonogram. Moc se mi líbí že se stíhá většinou odjet kompletní závod vč. tréninků a tří závodních jízd. To je obrovská deviza celého KP a myslím si že každý kdo tenhle sport dělá pro zážitky s jízdy musí být spokojen!

Tvá oblíbená trať?

Oblíbená trať je jednoznačně Kdyně - Koráb. Hlavně je to tím že kultovní Koráb máme 10 kilometrů od bydliště a známe ji nejlépe z celého seriálu. Jinak jsme byli letos všude "nováčky". Ale třeba Bečov jsem si zamiloval kvůli extrémně rychlé horní části a v Úterý jsem po prvním tréninku začal být nadšený z celkového profilu. Střídání rytmu, náročnost. Je to taková moc hezká "rychlostka". No a v tratě jako jsou Most a Sosnová mám taky rád a to hlavně z důvodu své kompaktnosti a proto, že i mechanici konečně něco vidí a zažijí.

Tvé plány do nové sezóny 2019?

Do sezony 2019 zatím žádné plány nemám. Uvidím jak se vše vyvine. Chtěl bych se trochu více věnovat rodině, kterou jsem nynější dva roky o čas který jsem věnoval závodům dost okrádal. Ale tím neříkám že se někde neukážu a nesvezu. Konečné rozhodnutí padne během března 2019 a určitě něco jako team vymyslíme :-)

Děkuji za rozhovor, Vláda Krejčí


 

PřihlášeníPřihlášky k závodům

Partnerské kluby

Mediální partneři

 

Záchranné složkystatistika

Členové : 910
Obsah : 1556
Počet zobrazení článků : 2810532

Navigace

Nejčtenější

Statistika

Právě připojeni - hostů: 37 

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.