Home Rozhovory Rozhovory Rozhovor s Jakubem Kodajekem druhým ve skupině N do 1400ccm
Rozhovor s Jakubem Kodajekem druhým ve skupině N do 1400ccm Tisk Email

Představ se nám?

Zdravím, jmenuji se Jakub Kodajek, je mi 26 let, mám 2 úžasné syny a miluji auta.

Řekni nám co tě přivedlo k motorsportu?
K motorsportu mě přivedla láska k automobilům a zalíbení v rychlé jízdě kde stoupne adrenalin, přičemž vůně benzínu a zvuk závodního vozu je to nejúžasnějšího na co může člověk v životě narazit. Již od mala moje nejoblíbenější hračky byli angličáky a všechno co bylo kulaté byl u mě volant (mým dětským slovem holant ) :-D
Pohyboval jsem se s tátou na farmě a všechno s čím se dalo jezdit a mělo volant jsem se chtěl umanutě naučit jezdit.
Jaké byli doposud tvé uspěchy?
Můj největší úspěch byl když se mi narodili děti. Ve 13 letech jsem po prvé usedl do motokáry a vyhrál 3. místo v závodech pořádanými organizátory ploché dráhy v Mar.Lázních v depu areálu ploché dráhy. Po pár letech jsem jel ještě jeden hobby závod motokár v Kart aréně v Plzni kde jsem opět získal 3. místo, takže moje závodní úspěchy se dostavují až teď v závodech do vrchu, které mě i po časově a finančních náročnostech nesmírně baví.
Jak by jsi zhodnotil sezónu 2018?
Sezonu 2018, která pro mě byla startovní bych z mého pohledu zhodnotil velmi kladně. Výhry i když většinou na 2. příčkách se dostavily, auto mě bez problému podrželo a nehoda která určitě jednou přijde také nenastala. Chtěl bych moc poděkovat mé přítelkyni Martine Valušové která jezdila na každé závody semnou a podporovala mě psychicky i pracovně, přičemž s mou pomocí nahrazuje mechanika který chybí. Také chci poděkovat celému týmu Krušnohorského Poháru za přátelské jednání a zorganizování všech závodů, díky nim si můžu plnit svůj sen a závodit. Ještě chci poděkovat Jiřímu Bobkovi za přátelské přivítání do skupiny a cenné rady dané mě jakožto nováčkovi. Děkuji Jirko
Tvá oblíbená trať?
Moje oblíbená trať je takřka moje domácí Bečov-Krásno, po té Kdyně-Koráb a Úterý-Světec ze které jsem měl strach z pověstného jumpíku, který mě nakonec začal ohromně bavit a trať se tím stala unikátní.