Hlavní partner

 

Partneři

 

 

 

 

 

Home Rozhovory Rozhovory Martin Homola nováček Krušnohorského poháru
Martin Homola nováček Krušnohorského poháru Tisk Email

Ahoj Marine představ se nám?

Celý můj život je permanentní adrenalin. Bez něj si ho nedokážu ani představit a je celkem jedno, zda ho zažívám v práci jako fotograf na volné noze, nebo jako sportovec z dob kdy jsem závodně lyžoval, sjížděl peřeje v kajaku, šplhal na ledovce, nebo létal na padáku. Akce mě naplňuje.

Řekni nám co tě přivedlo k motorsportu?

 

Auta a rychlost jsem miloval od dětství, ale k motorsportu jsem přičuchl až jako fotograf oficiálního zastoupení Nissanu ČR v devadesátých letech, kdy jsem měl možnost průběžně testovat jak offroady, tak auta na polygonech a kde jsem se poprvé svezl ostrým 350Z upraveným na okruhy. To mně pohltilo. Aale pak jsem z toho vypadl díky starostem o rodinu a zpět mě přivedl po letech až můj syn Matyáš, když si před lety pořídil svůj první závodní VW Polo a začal s ním poměrně úspěšně jezdit vrchy v divizi historiků a já nedokázal jen tak přihlížet, tak jsem se přidal.

Jaké byli doposud tvé uspěchy?

Mluvit o mých úspěších by bylo nadnesené, ale jsem rád, když je na bedně on a já se motám těsně pod. To považuju za úspěch, ale rozhodně mám chuť jít výš a snažím se na tom pracovat. Držet pohár je celkem opojné a rád si to zase připomenu. Můj první závod v Krušnohorském poháru byl na trati Krupka-Komáří Vížka a fakt na ten kopec rád vzpomínám. To mě po letech vrátilo zpět k závodění v autech, takže je svým způsobem jedinečná. Ale letošní závěr na Polygonu v Mostě byl taky skvělý. Výborná trať a časy ve třídě N 1600 tak těsné, že do posledního okamžiku nebylo nic jisté! Skutečně skvělý závod, kde jsme se tři tahali o pohár za třetí místo.

Jak by jsi zhodnotil sezónu 2018?

Bohužel sezóna 2018 byla poznamenaná synovou loňskou havárií a stavěním nového auta. Bylo to sice s obrovskou podporou našeho zázemí-Autoservisu Martin Lev, ale i tak jsme společně nastoupili až do její druhé poloviny. Škoda, ale i tak to bylo super.

Tvé plány do nové sezóny 2019?

No a plány na rok 2019? To je ještě hodně otevřené, ale moc rád bych startoval hned v prvním plánovaném závodě na Autodromu v Sosnové. Chci bejt rychlejší a fakt se těším!

Děkuji za rozhovor, Vláda Krejčí

 

PřihlášeníPřihlášky k závodům

Partnerské kluby

Mediální partneři

 

Záchranné složkystatistika

Členové : 1002
Obsah : 1772
Počet zobrazení článků : 3364160

Navigace

Nejčtenější

Statistika

Právě připojeni - hostů: 69 

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.