Hlavní partner

 

Partneři

 

 

 

 

 

Home Rozhovory Rozhovory Martin Šafařík páté místo ve skupině E1 bis 2000ccm
Martin Šafařík páté místo ve skupině E1 bis 2000ccm Tisk Email

Ahoj Martine představ se nám?

Ahoj všem, jmenuji se Martin Šafařík a je mi 28let. Žiju v Lužci nad Vltavou, a miluji vše co má motor a dá se na tom jezdit.

Řekni nám co tě přivedlo k motorsportu?

Motorsport sleduji už od dětství, a vždy jsem snil o tom, že bych se jednou chtěl posadit za volant závodního speciálu. Čím jsem byl starší, táhlo mě to víc a víc, až jsem jednou, díky svému zaměstnání, poznal lidi, kteří jezdili amatérské závody.
Jednoho dne se Pavel Klípa zmínil, že by prodal svoje auto a pořídil by si nějaké silnější, a já věděl, že přišel ten správný čas. Tak jsem pořídil od Pavla Ford Fiesta Cup, který jsem později vyměnil za svoje stávající auto Peugeot 206. Sen byl najednou realitou, začal jsem jezdit jako amatérský závodník okruhy.


 

Jaké byli doposud tvé uspěchy?
Nějaké to hezké umístění za sebou mám. Dokonce byla párkrát i bedna. Každé umístění v předních příčkách potěší, ale největší úspěch je pro mě to, když jsme po závodech já i auto celý, a můžeme vyrazit znovu do boje.

Jak by jsi zhodnotil sezónu 2018?
Sezóna 2018 pro mě i pro tým byl velký skok do neznáma. Poprvé jsme vyrazili na závody do vrchu, a to právě k vám na Krušnohorský pohár. V prvním závodě jsem kvůli technickým problémům s autem odjel pouze jeden trénink. I ta jedna jízda ale rozhodla, že budeme v závodech do vrchu pokračovat. Dojeli jsme zbytek sezóny, zdokonalovali jsme se jak já tak i auto.
Poznali jsme spoustu nových super lidí. Zázemí a atmosféra na Krušnohorském poháru je super!
Za to vám všem co se na tom podílíte patří Velké díky.
Když už jsem u těch díků, tak Velké díky patří taky mému tátovi. Jak za finanční tak i morální podporu i za práci mechanika. Bez něho by se letosní sezóna nejspíš ani neodehrála.
Další dik patří Pavlovi Klípovi za super zázemí na jeho dílně, a všem co se tam pohybují a přidají ruku k dílu. Díky. Sezona 2018 byla super.

Tvé plány do nové sezóny 2019?

Přes zimu máme v plánu věnovat se autu, přidat nějaké ty koníky a připravit ho na další sezónu.
Co se závodů týče, tak určitě chceme odjet celý Krušnohorský pohár. A asi i něco okolo, co se bude zamlouvat, ale to jsou jen plány. Jak to vše bude, to se uvidí.

Děkuji za rozhovor, Vláda Krejčí

Také děkuji za rozhovor, a všem přeji do sezóny 2019 hodně uspěchů. Martin Šafařík

 

Přihlášení



Přihlášky k závodům

Partnerské kluby

Mediální partneři

 

Záchranné složky



statistika

Členové : 1002
Obsah : 1772
Počet zobrazení článků : 3364158

Navigace

Nejčtenější

Statistika

Právě připojeni - hostů: 67 

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.