Hlavní partner

 

Partneři

 

 

 

 

 

Home Rozhovory Rozhovory Rozhovor s Tomášem Zakouřilem jezdcem skupiny N nad 2001ccm kde obsadil 2.místo.
Rozhovor s Tomášem Zakouřilem jezdcem skupiny N nad 2001ccm kde obsadil 2.místo. Tisk Email

> Ahoj Tomáši, představ se fanouškům KP

Ahoj Vláďo, úplně nevím co zajímavého bych na sebe prásknul. Jsem sympatický mladý hoch, žijící v nedaleké vesnici kousek od Prahy a každý den chodím do práce. Ale především mám rád rychlou jízdu v autě a vše s tím spojené.

 

 

> Jak by jsi zhodnotil sezónu 2020?

Sezóna 2020 pro mě byla seznamovací a ve všem nová- začala se mnou jezdit přítelkyně, takže páteční večery už nejsou co bývaly.

Ne, teď chvíli vážně. Vždycky jsem si chtěl postavit vlastní závodní auto komplet od základu a vše udělat podle sebe, (teď už vím jak blbej nápad to byl) takže se žlutá Ibiza, na které jsem se střídal ještě tehdy s Týnou Hynkovou prodala mému kamarádovi Honzovi, který chtěl se závody začít (mimochodem jde mu to skvěle). Já jsem po dlouhém přemýšlení nakonec koupil úplně stejné auto- tohle je teda zelený a začaly dlouhé přípravy, které trvají dodnes. Neměl jsem jediný závod bez technických problémů, ale to se doufám přes zimu změní. I přes to všechno pro mě tahle sezóna byla zatím nejlepší, na většině závodů jsme s ,,konkurencí’’ jezdili v součtu setinách sekundy, takže to byly opravdové závody a strašně mě to bavilo.

> Řekni nám něco zajímavého o sobě.

K autům a závodům mě to táhne už odmalička, zejména kvůli tátovi, kterému jsem jako čtyřletý jezdil dělat rádce a hlavního mechanika na MČR ZAV, kde tenkrát jezdil na voze Ford Escort. Takhle vlastně pokračovalo celé moje dětství než jsem se dočkal. V 15ti letech jsem měl možnost zkrotit na autodromu v Mostě dědovu fabii 1.2 htp a táta mě jako spolujezdec začal vychovávat k rychlé jízdě. On mě naučil vše co v autě umím... a učí dodnes. Poprvé jsem za volant opravdového závoďáku usedl v 18ti kdy mi Jirka Pánek půjčil svého swifta a já startoval v KP na trati Hradiště. Tam se vše zlomilo, závodní svět mě naprosto uchvátil a už nepustil.

> Jaké máš plány na novou sezónu?

Na příští závodní rok se už teď moc těším. V naší třídě N+2000 přibydou další rychlý jezdci, doufám že budou pořádné souboje a určitě chci odjet celou sezónu KP. Můj hlavní a nejdůležitější plán je udržet si závodní kariéru pokud možno bez nehody. Největší technická změna bude podvozek, který jsem jel letos sériový a věřím, že zrychlí mě i auto. Jinak se chci nadále zlepšovat a posouvat pomyslné hranice vozu a hlavně svoje- ty jsou blíž

> Chtěl by jste nám říct něco závěrem?

Chci strašně moc poděkovat všem lidem, kteří mi jakkoliv pomáhají a podporuji mě. Nebudu je tu všechny vypisovat, už takhle je to dlouhá slohovka, ale všem patří obrovské dík. Bez nich bych určitě nemohl tenhle časově a finančně náročný koníček vůbec dělat.

Na závěr chci Vláďo poděkovat Tobě a celému týmu skvělých lidí, které máš kolem sebe, že pro nás připravujete ty skvěle strávené víkendy, díky kterým jsem poznal spoustu úžasných lidi, kamarádů a užil si spoustu závodních kilometrů.

Děkuju za rozhovor a všem do nové sezóny přeju co nejvíce úspěchů a bez nehod!

Take dekuji za tvuj čas. Vláda

 

PřihlášeníPartnerské kluby

Mediální partneři

 

Záchranné složkystatistika

Členové : 1005
Obsah : 1783
Počet zobrazení článků : 3400530

Navigace

Nejčtenější

Statistika

Právě připojeni - hostů: 95 

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.