Hlavní partner

 

Partneři

 

 

 

 

 

Home Rozhovory Rozhovory Rozhovor s Martinem Friedlem německým jezdcem v Krušnohorském poháru.
Rozhovor s Martinem Friedlem německým jezdcem v Krušnohorském poháru. Tisk Email

Ahoj Matin rád bych s tebou udělal rozhovor pro fanoušky KP

Představ se fanouškům KP
Ahoj přátelé KP, jmenuji se Martin Friedel, je mi 32 let. Původem jsem z Krušných hor (Grünhain), ale žiji ve Vídni už 17 let.

Od dětství jsem nadšeným fanouškem motoristického sportu. Prvním základním kamenem motoristického sportu byla rally Erzgebirge a okruh Grünhain, který prakticky prošel našimi dveřmi.

 

 

Řekni nám něco zajímavého o sobě.

V mládí jsem začal s motokrosem jezdil jsem ho jako koníček, až jsem si v roce 2014 koupil svůj první soutěžní vůz (Peugeot 106). V letech 2015 a 2016 jsem jel několik závodů se Silviem Herzogem, dokud nebyla skupina H v roce 2017 zakázána. Přišel jsem do KP Cup přes Christiana Viehwegera. V posledních několika letech jsem si na KP Cupu užil spoustu zábavy a několik vzrušujících zápasů ve třídě E1 1400ccm. Od roku 2019 je připraveno moje nové auto Golf 3, s nímž jsem mohl úspěšně startovat ve třídě E1 2000 ccm. Prodal jsem svůj Peugeot 106 Marcusovi Schwarzovi, který ho bude nadále používat ve třídě E1 1400ccm.

Jak by jsi zhodnotil sezónu 2020?

Letos bylo kolem mě na jedné straně velmi ticho, na jedné straně to bylo kvůli Coroně a na druhé straně uzavřené hranice, moje třetí dcera  se narodila začátkem srpna. Proto stačilo jen na cestu k dynamometru, aby se zjistilo, zda je vše v pořádku.

Jaké máš plány na novou sezónu?

V roce 2021 se rozhodně chci znovu zúčastnit jedné nebo druhé události ve třídě E1-2000, již mám závažné abstinenční příznaky  a těžko se dočkávám návratu do auta.

Řekni nám něco zajímavého o sobě.

Na závěr bych rád poděkoval celému týmu KP, fanouškům a řidičům i mému týmu SFW3 za skvělý čas s vámi, už se těším, až se s vámi znovu setkáme v roce 2021. Zdravím Martin

Hallo KP Freunde mein Name ist Martin Friedel ich bin 32 Jahre alt. Ich komme ursprünglich aus dem Erzgebirge (Grünhain) ich wohne jetzt aber schon seit 17 Jahre in Wien.

Seit meiner Kindheit bin ich begeisterter Motorsport Fan. Durch die Erzgebirgsrallye und dem Rundkurs Grünhain, der praktisch vor unserer Haustür vorbei ging war der erste Grundstein zum Motorsport gelegt.

Angefangen hab ich in meiner Jugend Hobbymässig Motocross zu fahren, bis ich 2014 mein erstes Rallye Auto (Peugeot 106) gekauft habe. 2015 und 2016 bin ich dan mit Silvio Herzog einige Rallyes gefahren, bis 2017 die Gruppe H verboten wurde.

Zum KP Cup bin ich durch Christian Viehweger gekommen. Die letzten Jahre hatte ich viel Spass im KP Cup und einige spannende Kämpfe in der Klasse E1 1400ccm. Seit 2019 ist mein neues Auto der Golf 3 fertig mit dem ich auch schon erfolgreich in der Klasse E1 2000ccm starten konnte. Mein Peugeot 106 hab ich somit Marcus Schwarz verkauft der ihn weiterhin in der Klasse E1 1400ccm einsetzen wird.

Diese Jahr war es sehr ruhig um mich einerseits lag es an Corona und den geschlossenen Grenzen anderseits ist meine 3 Tochter Anfang August auf die Welt gekommen. Deswegen hat es nur für einen Ausflug auf den Leistungsprüfstand gereicht um zu sehen ob alles Ok ist.

Im Jahr 2021 möchte ich auf jeden Fall die ein oder andere Veranstaltung in der Klasse E1-2000 wieder mit fahren, ich hab jetzt schon schwere Entzugserscheinungen  und kann es kaum erwarten wieder im Auto zu sitzen.

Abschließend möchte ich mich beim gesamten KP Team, Fans und Fahrern sowie meinem Team SFW3 bedanken für die schöne Zeit mit euch, ich freu mich schon auf ein Wiedersehen 2021.

Liebe Grüße Martin

 

PřihlášeníPřihlášky k závodům

Partnerské kluby

Mediální partneři

 

Záchranné složkystatistika

Členové : 1028
Obsah : 1790
Počet zobrazení článků : 3458051

Navigace

Nejčtenější

Statistika

Právě připojeni - hostů: 64 

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.